Joint Research Centre vyhlásilo druhú výzvu na vedecké stáže.
Poslaním Joint Research Centre, ako vedeckej a znalostnej služby Komisie je podporovať politiky EÚ nezávislými dôkazmi počas celého politického cyklu.
Joint Research Centre (JRC) sídli v piatich členských štátoch (Belgicko, Nemecko, Taliansko, Holandsko a Španielsko). Ďalšie informácie sú k dispozícii na: https://ec.europa.eu/jrc/en
Miestom stáže môže byť jedno z týchto pracovísk JRC: Ispra (Taliansko), Geel (Belgicko), Petten (Holandsko) alebo Karlsruhe (Nemecko).
Záujemcovia budú mať možnosť absolvovať päťmesačnú stáž so začiatkom v októbri 2022 v stimulujúcom, multikultúrnom a multidisciplinárnom výskumnom prostredí v srdci Európy.
Uchádzači sa môžu prihlásiť z rôznych vedných oblastí vrátane dvoch všeobecnejších profilov (1,2,17). Vedné oblasti sú zoskupené do 18tich tematických okruhov:
1) Riadenie znalostí a vizuálna komunikácia, vizualizácia údajov (vrátane znalostí
riadenia jadrovej bezpečnosti a vyraďovania z prevádzky).
2) Vedecká komunikácia a vytváranie vedeckých sietí v multidisciplinárnom prostredí na trojuholníku veda – politika – spoločnosť. Predvídanie a riadenie znalostí (identifikáciavznikajúcich disruptorov a hodnotenie politických nedostatkov).
3) Modelovanie a kvantitatívna analýza údajov (štatistika, GIS, priestorové modelovanie, nové údaje)
4) Veda o údajoch: Populačné trendy, demografická analýza a migrácia.
5) Odolnosť, inovácie, ekonomika, makroekonomické modelovanie, kompozitné ukazovatele a hodnotitele, mikroekonometria a makroekonometria, aplikovaná štatistika, fiškálna politika analýza, finančné trhy a podnikové financie, udržateľné financie.
6) Analýza digitálnej transformácie a jej vplyv na spoločnosť, hospodárstvo a životné prostredie. Vzdelávanie a zručnosti pre digitálnu a ekologickú transformáciu.
7) Dátová veda, spracovanie a analýza údajov (vrátane veľkých dát a podpory politiky).
8) Umelá inteligencia – dôveryhodná umelá inteligencia a transparentnosť algoritmov, aplikovaná umelá inteligencia.
9) Monitorovanie a hodnotenie technológií (vývoj, trendy, nové a narúšajúce technológie); technologický foresight; technologická suverenita; strategická autonómia; hodnota/dodávky reťazca; analýza rizika závislosti; analýza nedostatkov; odolná infraštruktúra.
10) Verejné zdravie (neprenosné choroby, najmä rakovina a zriedkavé choroby, posudzovanie chemických rizík, metódy, pri ktorých sa nepoužívajú zvieratá) a bezpečnosť a integrita potravín a krmív, výživa, bezpečnosť a poľnohospodárstvo; analytická chémia; nanomateriály; nulové znečistenie ambície: (epidemiológia, dohľad, hodnotenie zdravotných rizík).
11) Jadrová veda, prevádzkové vyraďovanie jadrových zariadení a nakladanie s rádioaktívnym odpadom.
12) Ekosystémové služby a prírodné zdroje.
13) Zmena klímy (adaptácia a zmierňovanie), udržateľná doprava (vrátane
technológií), klimaticky neutrálne mestá, znečistenie ovzdušia.
14) Hodnotenie udržateľnosti výrobkov, zariadení, hospodárskych činností a spotreby.
15) Globálna bezpečnosť a hybridné hrozby.
16) Energetika.
17) Podnikanie a zdroje: harmonizácia, zjednodušenie a obchodná analýza
sektora, elektronické verejné obstarávanie, digitalizácia dokumentov.
18) Digitálna forenzná analýza, bezdrôtová komunikácia, drony, systémy proti dronom a globálne satelitné navigačné systémy.
Stážisti sa vyberajú spomedzi občanov členských štátov Európskej únie (EÚ) alebo krajín pridružených k rámcovým programom pre výskum. Výzva je určená pre čerstvých absolventov vysokých škôl, ktorí ukončili aspoň štandardný 3-ročný vysokoškolský diplom zodpovedajúce úplnému bakalárskemu stupňu štúdia. Jazykové požiadavky sú na úrovni C1 aspoň dvoch jazykov EÚ, z ktorých jeden by mal byť anglický.
Viac informácií nájdete na webovej stránke úradu EPSO.
Prihlášky sa musia podávať prostredníctvom špecializovaného portálu JRC.
Viac Informácií:
Zverejnené 10.5.2022, slord