Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Európske dni výskumu a inovácií 2021Dňa 15. februára oznámilo Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre výskum a inovácie, že tohtoročné Európske dni výskumu a inovácií (European Research & Innovations Days) sa budú konať v plne virtuálnom režime v termíne od 23. do 24. júna 2021.

Európske dni výskumu a inovácií sú v súčasnosti hlavným podujatím Európskej komisie pre oblasť výskumu a inovácií. Podujatie bude prebiehať vo virtuálnom formáte, ale naďalej bude prepájať tvorcov politík, výskumných pracovníkov, podnikateľov a občanov, aby spolu diskutovali a formovali budúcnosť výskumu a inovácií v Európskej únii.

Interaktívne stretnutia umožnia účastníkom získať informácie o tom, ako môže politika a financovanie v oblasti výskumu a inovácií pomôcť pri oživovaní Európy a pripraviť cestu k zelenej, digitálnej a odolnej budúcnosti.

Tohtoročné Európske dni výskumu a inovácií budú tiež stelesňovať oficiálne spustenie nového rámcového programu Európskej únie pre výskum a inovácie – Horizon Europe na roky 2021-2027. Program podujatia sa bude aj naďalej zameriavať na nové iniciatívy, ktoré majú za cieľ posilnenie Európskeho výskumného priestoru (ERA) a zdôraznia význam kolektívneho výskumu a inovácií pri zotavení Európy z pandémie koronavírusu. Taktiež Európske dni výskumu a inovácii budú venovať pozornosť aj témam, zameraným na zelenšiu a digitálnejšiu budúcnosť.

Do júna 2021 sa budú správy a aktualizácie pravidelne zdieľať na sociálnych sieťach prostredníctvom #RiDaysEU, ako aj na webovej stránke podujatia.

Viac informácií nájdete tu.