Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Iniciatíva CEE Startup Network vyhlásila tretí ročník súťaže o CEE Startup Voucher 2023Central and Eastern Europe (CEE Startup Network) vyhlásila súťaž pre Startupy s projektom vo fáze nápadu, prototypu alebo prvého platiaceho zákazníka.

Súťaž  o CEE Startup Voucher ponúka finančnú a nefinančnú pomoc na rozvoj podnikania alebo vývoj produktu. Žiadateľ môže predložiť akýkoľvek podnikateľský projekt, zámer alebo nápad, ktorý ešte nebol zrealizovaný. Súťaž je zameraná na podporu sľubných malých a stredných podnikov, ktorých zámer je v počiatočnej fáze, no ide o radikálnu inováciu s potenciálom rýchleho prieniku na trh. Súťaž je určená pre startupy bez ohľadu na krajinu pôvodu. Okrem finančnej podpory môžu účastníci získať aj odbornú podporu od externých koučov, ktorých výber zabezpečuje  Inovačné Centrum  INOVIA a Moravskoslezské Inovačné Centrum MSIC prostredníctvom svojej siete.

Startupy môžu získať:

  • Finančné ceny v celkovej hodnote 40 tisíc eur (3 ceny: 20 tisíc, 12 tisíc a 8 tisíc eur)
  • Kontakty na odborníkov v 3 regiónoch v 3 krajinách (Česko, Poľsko a Slovensko)
  • Služby zamerané na rozširovanie podnikania
  • Prepojenie na firemných partnerov s inovačnými výzvami v rámci tematických voucherov

Tento rok sú k dispozícii nasledovné tematické vouchery, každý v hodnote 8 tisíc eur:

  • #InnovateYourProduct by Dassault Systèmes (na rozvoj vášho startupu, licencie softvéru a doplnkové služby expertov pre zlepšovania dizajnu produktu, jeho funkcií a používateľského zážitku prostredníctvom 3D experience tools)
  • #Construction4.0 by HSF SYSTEM (licencie na používanie jednotlivých aplikácií a systémov počas trvania projektu a spoluprácu špecialistov spoločnosti)

Súťaž otvára brány na 3 európske trhy (Česko, Poľsko a Slovensko) a podporí ďalší rast vášho startupu.

Uzávierka prihlášok je 8. októbra 2023!

Registráciu, kontaktné údaje na konzultantov súťaže, ako aj podrobnosti o súťaži nájdete tu.

Zverejnené 28.9. 2023, slord