Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Nová platforma Open Research Europe pre publikovanie s otvoreným prístupomDňa 26. novembra 2020 oznámila Európska komisia spustenie novej publikačnej platformy s názvom Open Research Europe, ako bezplatnej služby pre účastníkov programu Horizon 2020 (a v budúcnosti Horizon Europe), ktorí na nej už teraz môžu začať publikovať výsledky svojho výskumu.

Platforma Open Research Europe bola založená za účelom publikovania výskumu vychádzajúceho z financovania programu Horizont 2020 vo všetkých tematických oblastiach. Publikácie prostredníctvom tejto platformy sa podrobia odbornému partnerskému hodnoteniu (peer review).  

Cieľom platformy je uľahčiť príjemcom programu Horizont 2020 a nadchádzajúceho Horizon Europe splniť podmienky otvoreného prístupu k ich financovaniu a ponúknuť výskumným pracovníkom vysokokvalitný publikačný priestor. Výskumníci sa tak môžu rýchlo podeliť o svoje výsledky a uľahčiť diskusiu o otvorenom výskume. Publikovanie bude prebiehať bez akýchkoľvek nákladov.

Sprievodca publikovaním článkov je už dostupný pre všetkých záujemcov. Články, ktoré budú vložené na platformu budú oficiálne zverejnené v marci 2021, spoločne s oficiálnym spustením platformy.

Viac informácií: