Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Podpora sociálne uvedomelých inovátorov: Nový európsky Bauhaus Booster 2.0S cieľom podporiť Nový európsky Bauhaus hľadajú EIT Digital, EIT Climate-KIC, EIT Food, EIT Manufacturing a EIT Urban Mobility najinovatívnejšie podniky, ktoré vyvíjajú riešenia, vďaka ktorým bude Európa udržateľnejšia, inkluzívnejšia a zlepší sa kvalita života občanov. NEB Booster 2.0 podporí ich podnikateľský rast a pomôže im stať sa medzinárodnými tvorcami hry.

Prihlasovať sa môžu európske startupy alebo podniky, ktoré sú hnacou silou udržateľných zmien v mestách, priemysle, klíme, potravinách, blahobyte a celkovej kvalite života. Dvadsať najlepších spoločností získajú každá podporné služby v oblasti akcelerácie v hodnote 40 000 EUR a 10 000 EUR vo forme grantu. Budú môcť využívať podnikateľský koučing, mentoring, podporu pri internacionalizácii a získavaní finančných prostriedkov, ako aj prístup k rozsiahlej sieti najvýznamnejšej inovačnej komunity v Európe.

Žiadatelia musia preukázať sociálny a hospodársky vplyv svojho riešenia a to, ako stelesňuje tri základné zásady nového európskeho Bauhausu:

  • udržateľnosť, od klimatických cieľov až po obehovosť, nulové znečistenie a biodiverzitu;
  • estetika, kvalita zážitku a štýl nad rámec funkčnosti;
  • inklúzia, od zhodnotenia rozmanitosti až po zabezpečenie prístupnosti a cenovej dostupnosti;

Žiadosti je možné podávať do 13. marca 2023 na tomto odkaze.

Správa o pokroku NEB

Ak sa chcete dozvedieť viac o prvých výsledkoch NEB a o úspešných slovenských projektoch, navštívte naše stránky.

Viac informácií:

Zverejnené 31.1.2023, slord