Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Príručka MSCA-NET pre MSCA Postdoctoral Fellowships 2022 k dispozíciiZdroj: https://msca-net.eu/2022/07/08/the-pf-handbook-is-ready/

Pripravujete projektový návrh do výzvy Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships (MSCA PF)? Pozreli ste si všetky oficiálne dokumenty zverejnené na portáli Európskej komisie, ale stále neviete kde začať s písaním? Rozmýšľate, ako najefektívnejšie poňať jednotlivé kapitoly návrhu? Stále Vám nie je jasné, čo konkrétne sa od Vás v niektorých častiach očakáva?

Ak nepatríte k šťastlivcom, ktorí sa môžu inšpirovať priamo textom niektorého zo starších úspešných projektov, siahnite po MSCA Postdoctoral Fellowships Handbook: Call 2022.

Túto neoficiálnu príručku pripravili národné kontaktné body pre MSCA v rámci projektu MSCA-NET. Obsahuje praktické tipy, rady, časté chyby a množstvo ďalších užitočných informácií. Je tak pokračovaním obľúbených príručiek z dielne Net4Mobility+ určených pre akcie MSCA v rámcovom programe Horizont 2020.

Príručku si môžete stiahnuť na oficiálnej stránke MSCA-NET. Tu nájdete aj ďalšie zaujímavé novinky a odkazy týkajúce sa akcií Marie Skłodowska-Curie.

Viac informácií:

Zdroj: https://ec.europa.eu/newsroom/eac/newsletter-archives/39856, zverejnené 4.8.2022, slord