Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Slovenský startup získal grant v rámci WomenTechEUPredstavujeme vám ďalší úspešný #SKstartUP – Elia

Európska komisia zverejnila výsledky druhej výzvy WomenTechEU zameranej na inovatívne európske spoločnosti v oblasti deep-tech založené ženami. 134 vybraných spoločností financovaných v rámci pracovného programu oblasti Európske inovačné ekosystémy (EIE) pre Horizont Európa bude môcť tento rok získať individuálny grant vo výške 75.000 EUR na podporu počiatočných krokov ich inovačného procesu a rastu ich spoločnosti. Medzi nimi je aj slovenský startup  – spoločnosť Institute of Language Technology and Education s projektom Elia.

Elia je inteligentný pomocník pre študentov angličtiny na vyššej ako začiatočníckej úrovni. Využíva umelú inteligenciu a vedecké poznatky na to, aby sa pripojila ku každodenným činnostiam užívateľov v práci, doma alebo v škole a premenila ich na výkonné učenie.

Tento asistent spája výučbu angličtiny s rutinou, napr. písanie e-mailov v práci, sledovanie videí na YouTube alebo čítanie článku na hodine biológie.  Elia vychádza z 1 687 štúdií z kognitívnej lingvistiky a je vyvinutá pomocou strojového učenia a techník spracovania prirodzeného jazyka. Má podobu doplnku pre Chrome, ktorý poskytuje pomoc pri prehliadaní webových stránok v angličtine. Na základe týchto interakcií zistí problémy užívateľov v angličtine a vytvorí personalizované cvičenia v mobilnej aplikácii z obsahu, ktorý si prezerali a s ktorým mali problémy.

Cieľom startupu je znižovanie nerovnosti tým, že chcú pomáhať ľuďom s učením angličtiny, pretože veria, že angličtina by nemala byť dôvodom, prečo nezískate prácu, vyšší plat alebo priateľa.

Tento startup získal tiež grant EXIST pre začínajúcich podnikateľov od nemeckej vlády a investíciu od Slovenského investičného fondu.

Viac informácií :

WomenTechEU podporí 134 spoločností

Elia

Zverejnené : 25. 4. 2023