Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Výzva na účasť v programe CASSINI Business Accelerator pre vesmírne startupyEurópska iniciatíva CASSINI Business Accelerator vydala novú výzvu pre začínajúce podniky pôsobiace v kozmickom sektore. Platforma sa zameriava na poskytovanie príležitostí pre inovatívne spoločnosti s ambíciou stať sa vedúcimi aktérmi v oblasti vesmírnych technológií.

Program ponúka:

  • 75,000€ pre startupy, ktoré úspešne ukončia program;
  • Meetingy s relevantnými investormi počas Matchmaking & Demo Day podujatí;
  • Vysokokvalifikovaných mentorov, ktorí Vám pomôžu urýchliť rozvoj Vášho podnikania a získavania finančných prostriedkov;
  • Rozsiahlu sieť s prístupom na miestne trhy a k stakeholderom;
  • A mnoho ďalších benefitov;

Akcelerátor hľadá európske vesmírne startupy a spoločnosti v štádiu expanzie s preukázateľným komerčným úspechom a zhodou produktu s trhom. Uprednostňuje vysoko ambiciózne a všestranné zakladateľské tímy, ktoré chcú zvýšiť svoje tržby.

Minulý rok sa tejto príležitosti chopila slovenská spoločnosť 3IPK, ktorá ukázala svoj potenciál a stala sa súčasťou tejto prestížnej platformy. Úspech 3IPK poukazuje na potenciál slovenských spoločností v globálnom vesmírnom priemysle.

Taktiež je dôležité upozorniť na blížiaci sa webinár, ktorý sa uskutoční 13. septembra, 15.00 SEČ. Cieľom webinára je informovať záujemcov o podrobnostiach výzvy a možnostiach, ktoré ponúka účasť v CASSINI Business Akcelerátore.

Všetky startupy pôsobiace v oblasti vesmírnych technológií sa môžu zapojiť do tejto iniciatívy a prezentovať svoje inovácie na európskej úrovni.

Výzva na predkladanie žiadostí o účasť v programe je otvorená do 29. septembra 2023.

Viac informácií:

Zverejnené 11.9.2023, slord