Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Women TechEU: nová iniciatíva Európskej komisie a výzva pre mentorovEurópska komisia pri príležitosti Medzinárodného dňa žien oznámila novú iniciatívu s názvom „Women TechEU“.

Iniciatíva je zameraná na podporu žien, ktoré stoja na čele popredných technologických startupov v Európe. Program „Women TechEU“ ponúkne prvotriedne koučovanie a mentorstvo riaditeľkám a zakladateľkám firiem, ako aj cielené financovanie, ktoré im pomôže posunúť ich podnikanie na vyššiu úroveň. Iniciatíva je financovaná v rámci rámcového programu Horizont Európa, konkrétne z oblasti Európske inovačné ekosystémy.

 „Dúfam, že v nasledujúcich rokoch uvidíme v Európe viac technologických startupov vedených ženami a žien na vysokých pozíciách v oblasti technológií. Prostredníctvom iniciatívy „WomenTechEU“ ponúkame špecializovaný mentorský program, ktorý má ženám pomôcť prekonať prekážky na ceste za úspechom,“ – povedala  Mariya Gabriel, komisárka pre inovácie, výskum, kultúru, vzdelávanie a mládež.

Pri tejto príležitosti bola spustená aj otvorená výzva pre mentorov, ktorí poskytnú tréning a mentoring ženám vybraným v rámci iniciatívy Women TechEU. Môžu nimi byť ženy a muži na vedúcich pozíciách, so skúsenosťami v podnikaní, investíciách, technológiách, výskume a inováciách.

Viac informácií nájdete tu.