Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Začiatok série podcastov Európskej rady pre inovácieMáte záujem o získanie podporyEurópskej rady pre inovácie (EIC), hlavného európskeho inovačného programu, v rámci univerzitného technologického projektu alebo technologických spoločností, ktoré menia pravidlá hry? Zaujíma Vás, ako sa začínajúce technologické podniky dostávajú z laboratória a úspešne sa presadzujú na trhu?

Nový seriál podcastov EIC The game changers: from radical idea to innovative business Vám môže pomôcť zodpovedať niektoré z Vašich otázok.

V každej epizóde sa programový manažér EIC – technologický expert z rôznych odvetví vrátane vesmíru, energetiky, zdravotníctva a kvantovej technológie – hlbšie venuje svojim skúsenostiam so škálovaním európskych deep-tech firiem.

Epizóda 1: Eliminácia vesmírneho odpadu pomocou inovatívnych technológií

Prvá epizóda, v ktorej účinkujú Stela Tkatchova, programová manažérka EIC pre vesmírne systémy a technológie, a Lorenzo Tarabini Castellani a Gonzalo Sanchez Arriaga z projektu EIC Pathfinder, E.T. PACK, je zameraná na elimináciu vesmírneho odpadu pomocou inovatívnych technológií a úlohu EIC v tejto oblasti.

Viac informácií: Podcasty EIC

Zverejnené: 11.11.2022, slord