Styčná kancelária SR pre výskum a vývoj v Bruseli

ERA PORTÁL SLOVENSKO

Konferencia o umelej inteligencii: Od ambícií k činom „High-Level Conference on AI“


Začiatok: 14. 09. 2021 10:00

Koniec: 15. 09. 2021 17:00

Typ podujatia: Konferencia
Konferencia nadväzuje na návrh nariadenia, ktorým sa stanovujú harmonizované pravidlá pre umelú inteligenciu (AI) a aktualizovaný koordinovaný plán pre AI, ktorý zverejnila Európska komisia v apríli 2021.

Spoločné úsilie slovinského predsedníctva v Rade EÚ a Európskej komisie pri organizovaní tohto podujatia predstavuje ďalší dôležitý míľnik, ktorého cieľom je priniesť úsilie pri tvorbe politiky „Od ambícií k činom“ a urobiť z Európy globálne centrum excelentnosti a dôvery v AI. Na programe podujatia bude množstvo inšpiratívnych príhovorov, panelových diskusií a interaktívnych paralelných častí, na ktorých sa predstavia odborníci a tvorcovia politík z členských štátov EÚ, tretích krajín, medzinárodných organizácií, akademickej obce, občianskej spoločnosti a súkromného sektora.

Konferenciu otvoria viceprezidentka Európskej komisie Margrethe Vestagerová a komisár pre vnútorný trh Thierry Breton. Zo slovinského predsedníctva podujatie otvorí minister verejnej správy Boštjan Koritnik a minister digitálnej transformácie Mark Boris Andrijanič.

Program podujatia

Viac informácií o podujatí a registrácia

Zverejnené 10.9.2021, slord

Pridať do Google Calendar